قیمت رمزارز های شهرکوین
BitCoin
10,520 USD
295,079,917 IRR
Ethereum
341 USD
9,381,933 IRR
Bitcoin Cash
216 USD
6,125,812 IRR

قیمت بر اساس دلار و تومان

49 افزونه مخرب گوگل کروم

زمان ارسال : 2020-04-16 14:18

Google Pulls از شناسایی 49 افزونه مرورگر گوگل کروم خبر داد که کلید های خصوصی کاربران را مورد هدف قرار داده و باعث دزدیده شدن دارایی کاربران می شده است ، با توجه به استفاده ی کیف پول ها به افزونه مانند کیف پول سخت افزاری لجر و ... باعث خالی شدن با امن ترین کیف پول ها به دلیل سواستفاده می شده است.

بعد از اینکه یک محقق امنیتی متوجه شد که 49 افزونه مرورگر گوگل کروم در حال سرقت کلید های خصوصی محبوب ترین کیف پول ها از جمله الکتروم ، جکس ، لجر ، Trezor ، Keepkey ، Exodus ، Metamask و Myetherwallet می شده اند توسط گوگل کروم حذف شده اند.

نکته : "افزونه های گوگل کروم اغلب توسط برنامه نویسان دیگر نوشته می شوند و بررسی های امنیتی کمتری نسبت به دیگر برنامه ها برخودار هستند".

محقق امنیتی Harry Denley روز سه شنبه فاش کرد که 49 افزونه به سرقت کلید های خصوصی کاربران در حال انجام اند.

شناسه کاربری افزونه های مخرب

49 شناسه های برنامه افزونه های مخرب


Denley از بخش امنیت Mycrypto اعلام نمود که حاوی کدهای مخرب هستند و باعث به سرقت رفتن کلید های خصوصی و فایل های اصلی و کلید های سید به سرقت می برده اند انها داده های وارد شده طی مراحل تنظیمات و کانفیگ کیف پول را جمع آوری و آنها را به سرورهای مهاجم یا فرم های مجاز گوگل ارسال می کرده اند.

Denley در ادامه توضیح داد که : "برخی از این افزونه ها دارای شبکه ای از کاربران جعلی بودند که آنها با پنج ستاره یا بازخورد مثبت باعث افزایش رتبه می شده اند و به نظر می رسد این کار توسط یک شخص یا گروهی از افراد که احتمالا در روسیه مستقر هستند انجام می شده است".

وی دریافت که بیشترین حمله به کیف پول لجر است که 57٪ از برنامه های افزودنی مرورگر مخرب را هدف قرار داده است. دومین کیف پول هدفمند Myetherwallet (22٪) و پس از آن Trezor (8٪) ، Electrum (4٪) ، Keepkey (4٪) و Jaxx (2٪) بودند.

محقق امنیتی با بررسی انجام شده دریافت که مهاجمان به کیف پول های کم ارزش چندان اهمیت نمی دهند و با ارزش های بالاتر زودتر خالی می شوند وی افزود که این حساب ها به صورت دستی خالی می شده اند (یعنی هکر یا مهاجم باید یکی یکی کلید های خصوصی را ایمپورت کنند تا ارسال را انجام دهند و این کار زمان بر بوده و برای همین بیشتر حساب هایی که ارزش بالایی دارند را مورد هدف قرار می داده اند.).

توصیه ما نیز به کاربران و کسانی که با کریپتوکارنسی هستند این است که از افزونه های مجاز و آدرس خود شرکت ها استفاده کنند و به تعداد دانلود و رتبه اهمیت ندهند.

اخبار و مطالب را در شهرکوین دنبال کنید.

نظرات کاربران

نظر شما پس از بررسی پشتیبانی نمایش داده می شود.


مطالب تصادفی شهرکوین

اکسچنج بینانس فیلتر شد.

تاریخ : 2018-06-18
اکسچنج بینانس که پر معامله ترین اکسچنج از نظر coinmarketcap هست امروز فیلتر شد ، این فیلترینگ بر اساس افزایش پینگ می باشد.
خیلی از تریدرهای ایرانی از این اکسچنج استفاده می کنند چون هیچ مخالفتی با ایران نداشت ولی حالا در ایران فیلتر شد.
اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب...
ادامه مطلب ...


رتبه بندی پروژه های رمزارزها در چین

تاریخ : 2020-04-13
مرکز اطلاعات و توسعه صنعت چین جدیدترین رتبه بندی پروژه های رمزنگاری شده خود را منتشر کرده است ، در حالی که این کشور در حال مبارزه با کرونا ویروس (کووید 19) نیز رتبه بندی جدید خود را منتشر کرده که در مجموع 37 پروژه رمزنگاری در این ماه و همچنین در سه دسته بندی جداگانه ارزیابی و رتبه بندی شده اند.
ادامه مطلب ...


کاهش شدید قیمت بیت کوین

تاریخ : 2018-11-15
بیت کوین در 24 ساعت گذشته با کاهش شدید قیمت و کمترین قیمت خود در 12 ماه گذشته قرار گرفت و این مقدار کاهش قیمت بروی اکثر کوین های دیگه اثر گذاشت و باعث کاهش کل بازار رمز ارزها شد که در این مطلب به بررسی این کاهش خواهیم پرداخت.
اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب...
ادامه مطلب ...