قیمت رمزارز های شهرکوین
BitCoin
9,248 USD
211,595,736 IRR
Ethereum
243 USD
5,346,438 IRR
Bitcoin Cash
236 USD
5,451,447 IRR

قیمت بر اساس دلار و تومان

49 افزونه مخرب گوگل کروم

زمان ارسال : 2020-04-16 14:18

Google Pulls از شناسایی 49 افزونه مرورگر گوگل کروم خبر داد که کلید های خصوصی کاربران را مورد هدف قرار داده و باعث دزدیده شدن دارایی کاربران می شده است ، با توجه به استفاده ی کیف پول ها به افزونه مانند کیف پول سخت افزاری لجر و ... باعث خالی شدن با امن ترین کیف پول ها به دلیل سواستفاده می شده است.

بعد از اینکه یک محقق امنیتی متوجه شد که 49 افزونه مرورگر گوگل کروم در حال سرقت کلید های خصوصی محبوب ترین کیف پول ها از جمله الکتروم ، جکس ، لجر ، Trezor ، Keepkey ، Exodus ، Metamask و Myetherwallet می شده اند توسط گوگل کروم حذف شده اند.

نکته : "افزونه های گوگل کروم اغلب توسط برنامه نویسان دیگر نوشته می شوند و بررسی های امنیتی کمتری نسبت به دیگر برنامه ها برخودار هستند".

محقق امنیتی Harry Denley روز سه شنبه فاش کرد که 49 افزونه به سرقت کلید های خصوصی کاربران در حال انجام اند.

شناسه کاربری افزونه های مخرب

49 شناسه های برنامه افزونه های مخرب


Denley از بخش امنیت Mycrypto اعلام نمود که حاوی کدهای مخرب هستند و باعث به سرقت رفتن کلید های خصوصی و فایل های اصلی و کلید های سید به سرقت می برده اند انها داده های وارد شده طی مراحل تنظیمات و کانفیگ کیف پول را جمع آوری و آنها را به سرورهای مهاجم یا فرم های مجاز گوگل ارسال می کرده اند.

Denley در ادامه توضیح داد که : "برخی از این افزونه ها دارای شبکه ای از کاربران جعلی بودند که آنها با پنج ستاره یا بازخورد مثبت باعث افزایش رتبه می شده اند و به نظر می رسد این کار توسط یک شخص یا گروهی از افراد که احتمالا در روسیه مستقر هستند انجام می شده است".

وی دریافت که بیشترین حمله به کیف پول لجر است که 57٪ از برنامه های افزودنی مرورگر مخرب را هدف قرار داده است. دومین کیف پول هدفمند Myetherwallet (22٪) و پس از آن Trezor (8٪) ، Electrum (4٪) ، Keepkey (4٪) و Jaxx (2٪) بودند.

محقق امنیتی با بررسی انجام شده دریافت که مهاجمان به کیف پول های کم ارزش چندان اهمیت نمی دهند و با ارزش های بالاتر زودتر خالی می شوند وی افزود که این حساب ها به صورت دستی خالی می شده اند (یعنی هکر یا مهاجم باید یکی یکی کلید های خصوصی را ایمپورت کنند تا ارسال را انجام دهند و این کار زمان بر بوده و برای همین بیشتر حساب هایی که ارزش بالایی دارند را مورد هدف قرار می داده اند.).

توصیه ما نیز به کاربران و کسانی که با کریپتوکارنسی هستند این است که از افزونه های مجاز و آدرس خود شرکت ها استفاده کنند و به تعداد دانلود و رتبه اهمیت ندهند.

اخبار و مطالب را در شهرکوین دنبال کنید.

نظرات کاربران

نظر شما پس از بررسی پشتیبانی نمایش داده می شود.


مطالب تصادفی شهرکوین

نمایش قیمت سامانه سنا در شهرکوین

تاریخ : 2019-11-30
خب ، همونطور که میدونید شهرکوین با چند سال سابقه فعالیت وقت اش بود که قیمت های ارزهای فیات رو نیز نمایش بده و این اتفاق افتاد ، ارزهای فیات با سامانه سنا بروزرسانی میشه و میتونید از بخش صفحه ی اصلی سایت شهرکوین ، پایین صفحه بخش اطلاعات - ابزارها به نام "قیمت سامانه سنا (دلار و...)" رو میتونید وارد صفحه شده و قیمت ها رو مشاهده کنید.
ادامه مطلب ...


هزینه ی مصرف برق یک بیت کوین

تاریخ : 2018-02-03
ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتال در حال حاضر یک شغل پردرآمد شده است که هر کسی میتواند انجام دهد.
ولی یک نکته ای وجود دارد که ماینر باید به این مورد توجه کند و آن هم هزینه ی استفاده ی برق می باشد.
هر چه قدرت دستگاه ها بیشتر باشد برق بیشتری مصرف میکند.
اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب...
ادامه مطلب ...


حباب اقتصادی گل لاله

تاریخ : 2018-01-02
به دوره‌ای در عصر طلایی هلندی گفته می‌شود که قیمت برای پیاز تازه معرفی شده گل لاله به سطح فوق‌العاده بالا ترقی کرد.
سپس به طور ناگهانی سقوط کرد که این مثالی در تئوری های اقتصادی مطرح می شود که بیانگر اصطلاح "حباب اقتصادی" است.
در این مطلب داستان یکی حباب بزرگ اقتصادی را خواهید خواند.
اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب...
ادامه مطلب ...