قیمت رمزارز های شهرکوین
BitCoin
29,211 USD
730,266,380 IRR
Ethereum
1,721 USD
41,827,746 IRR
Bitcoin Cash
396 USD
9,897,214 IRR

قیمت بر اساس دلار و تومان

شکایت Bithumb از مقامات مالیات

زمان ارسال : 2020-01-19 10:18

Bithumb، بعنوان یک صرافی مهم ارز دیجیتالی در کره جنوبی، مقامات مالیاتی این کشور را به اتهام اعمال مالیات "بی اساس" تحمیل شده به این صرافی، آنها را به دادگاه کشانده است. کارشناسان تصریح میکنند که در حال حاضر هیچ گونه دلیلی برای اعمال مالیات برای معاملات ارز دیجیتالی در کره جنوبی وجود ندارد و قوانین مالیاتی موجود برای معاملات ارز دیجیتال اعمال نمی شود.

Bithumb به دنبال ابطال این لایحه مالیاتی است.
در حالی که کره جنوبی در حال حاضر هیچ قانونی برای اعمال مالیات بر سودهای ارز دیجیتالی ندارد، سازمان ملی مالیات این کشور (NTS) مالیاتی بالغ بر 80.3 میلیارد وُن (معادل 69 میلیون دلار) را به Bithumb، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال این کشور تحمیل کرده است. خبرگزاری کره تایمز به شرح زیر گزارش داده که Bithumb پس از آن شکایتی را با دادگاه مالیاتی کشور علیه (NTS) مطرح کرده مبنی بر اینکه تحمیل مالیات بر روی این صرافی "بی ‌اساس" ‌است.
این شرکت ادعا می ‌کند که ارز دیجیتالی یک واحد پول رایج شناخته ‌شده نیست و به همین دلیل مقامات فاقد زمینه‌ ای برای تحمیل مالیات از هر نوع هستند.

این پایگاه خبری اضافه کرد که دادگاه مالیاتی 90 روز فرصت دارد تا تعیین کند، آیا این شکایت Bithumb، که در جهت خنثی کردن 80.3 میلیارد وُن مالیات تحمیل شده توسط NTS است را قبول خواهد کرد یا آن را رد میکند. یکی از مقامات NTS گفته: "ما نمیتوانیم در مورد موضوع جاری اظهار نظر کنیم. ما منتظر حكم دادگاه مالیاتی خواهیم بود. "

انگیزه و هدف NTS از این کار
کارشناسان در مورد این موضوع گمانه ‌زنی میکنند که چرا هنگامی که قانون فعلی مالیات کره بر روی معاملات ارز دیجیتالی اعمال نمی شود، NTS با اعمال یک صورت‌ حساب مالیاتی به Bithumb ضربه زده ‌است. وزارت اقتصاد و دارایی، که بر سیاست اقتصادی این کشور نظارت دارد، اخیرا ً مطرح کرده که سود و منافع شخصی سرمایه گذاران فردی در ارزدیجیتال مشمول پرداخت مالیات در کره‌ جنوبی نیست. با این حال، کار بر روی اصلاح قانون مالیاتی در حال انجام است تا امکان پرداخت مالیات بر ارز دیجیتالی فراهم شود.

چوی هووآ این، یکی از مشاوران سرویس نظارت مالی این کشور، به کره تایمز توضیح داده که با افزایش تعداد روبه رشد تاجران که طی چند سال گذشته از طریق ارزهای دیجیتالی سود زیادی کسب کرده اند، مرجع مالیاتی، این بخش را به عنوان منبع جدیدی از درآمد مشمول اعمال مالیات در نظر گرفته ‌است. این نشریه به نقل از چوئی ادامه داد که چوئی حدس میزند که "NTS مسئله را با محوریت و تلاش برای ایجاد زمینه برای تحمیل مالیات بر آنچه که اساساً بدون سود مالیات است، این موضوع را در مرکز و اذهان عمومی قرار داده است."

برای دریافت مالیات ازBithumb ، NTS سود ارز دیجیتالی معامله گران خارجی را به عنوان درآمد متفرقه طبقه بندی كرده است. با این حال، درآمد حاصل از معاملات املاک و مستغلات و یا معاملات سهام به عنوان سودهای سرمایه ‌ای در کره‌ جنوبی طبقه ‌بندی می‌ شوند. چوی همچنین توضیح داد که " طبق قانون فعلی بیت کوین یک دارایی نیست. این امر واضح و ساده است. وزارت اقتصاد و دارایی قبلاً این موضوع را روشن كرده است. "
NTS همچنان به اعمال این مالیات بی اساس اصرار دارد، به ویژه که هنوز منتظر نظر وزارتخانه در مورد همین موضوع است.

در کره‌ جنوبی، سود سرمایه ی هر معامله انجام شده جمع‌ آوری می ‌شود. آن چانگ - نام، یک استاد مالیات در دانشگاه Kangnam، بر این باور است که برای دولت " به طور واقع ‌بینانه " دشوار است که از همه تراکنش های ارز دیجیتالی مطلع شود. آن چانگ تصریح کرد: "به نظر می رسد که NTS از یک رویکرد عملی در طبقه بندی سودهای تجاری ارز دیجیتال با عنوان دارایی های متفرقه استفاده کرده است." چوی افزود: " تشکیل پرونده از سوی Bithumb پس از پرداخت مبلغ کامل، بنظر میرسد یک اقدام حساب شده است که انتظار بازگشت جزئی از مبلغ پرداخت شده را دارد."